Қазақ хандығының Ресей империясына қосылуының басталауы
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: Жетісай ауданы, М.Шоқай атындағы №26 ЖББМ. | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Молдаханов Қ.Х. | |
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Қазақ хандығының Ресей империясына қосылуының басталауы | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.2.2 – Қазақ хандығының сыртқы саясатының нәтижелерін анықтау | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:. Ресей империясына қазақ хандығының қосылу себебін түсіндіру Басым бөлігі: Ресей империясына қосылуының басталуына негіз болған жағдайды мәтіннен анықтау Кейбір оқушылар: Қазақ хандығыныңсыртқы саясатының нәтижесін анықтауда Әбілқайыр ханның сыртқы саясатын интерпритациялау | |
Ойлау дағдысының деңгейі | Қолдану | |
Бағалау критерийі | Қазақ хандығының Ресей империясына қосылу себебін сипаттайды Ресей империясына қосылуына негіз болған жағдайды мәтіннен анықтайды Әбілқайыр ханның сыртқы саясатын интерпритациялауда Қазақ хандығыныңсыртқы саясатының нәтижесінен көрсетеді | |
Тілдік мақсаттар
| Айтылым және тыңдалымға түсу үшін қолданатын сөз тіркестері: Әбілқайыр хан Петербургкке кімдерді жіберді ------------- және ол елшілеріне қандай тапсырма берді ------------------- Оқылым мен жазылымда диалогтер мен жазу үшін қолданатын тіркестер: | |
Құндылықтарға баулу
| Ұлттыққауіпсіздікжәнееліміздіңбүкіләлемдік, өңірлікмәселелердішешугежаһандықтұрғыданқатысуыненгізу
| |
Пәнаралық байланыс | Дүниежүзітарихы, география
| |
Тақырып бойынша алдыңғы білім
| Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайының нәтижелерін анықтау. |
Сабақбарысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
| Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Сабақбасындатөмендегілергеназараударукерек: - оқушылардыңназарыншоғырландыру; - оқушыларменбіргесабақмақсаттарын/ОМ анықтау; - оқушылардың «жақынарадағыдамуаймағын», сабақсоңындакүтілетіннәтижелердіанықтау | ||||
Сабақтыңортасы | Сабақмақсаттарынажататынбілімдіқалыптастыруғажәнедағдыныдамытуғабағытталғанқызмет. Қызметбарысындаоқушылардаақпараттыталдаужәнеөңдеу, зерттеу, практикалықжұмыс, проблемалықжағдайдышешуарқылыбілімқалыптасадыжәнедағдыдамиды. Белсенді әдістерді қолдану | ||||
Сабақтыңсоңы | Сабақсоңындағы оқушылардыңрефлексиясы: - ненібілді, неніүйренді; - неәлідетүсініксіз; - қандайбағыттажұмысжүргізуқажет. Мүмкінболғантұстаоқушыларөз жұмысын және сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады. | ||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау | |||
Саралаутапсырмалардыіріктеуді, белгілібіроқушыданкүтілетіннәтижені, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқуматериалыменресурстардыоқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырыпәзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднербойыншакөптікзияттеориясы). Уақыттытиімдіпайдаланаотырып, саралауды сабақтыңкезкелгенкезеңіндеқолдануғаболады. | Бұл бөлімдеоқушылардыңсабақкезіндененіүйренгендерінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдердіжазыңыз.
| Денсаулықсақтаутехнологиялары. Сабақтасергітужаттығуларыменбелсендіжұмыстүрлерінқолдану. Осысабақтақолданылатын Қауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары
| |||
Сабақбойыншарефлексия
Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
| ||||
| |||||
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? | |||||
Молдаханов Қалдаулет Хайбуллаевич
Жетісай ауданы ,Жылысу а/о,Жылы су ауылы
«М.Шоқай атындағы №26 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тарих пәні мұғалімі