Сәндік натюрморт
Пәні: Көркем еңбек. | Мектеп: Абылайхан атындағы ЖОМ | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Т. Е. Исмайлова | |||||||
Сынып: 4 «А» | Сыныптағы оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Сәндік натюрморт. | |||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
| |||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:
оқушылардың басым бөлігі:
кейбір оқушылар: Натюрморт суреті бойынша әңгіме құрай алады. | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Натюрморт жанрының пайда болуы, тарихи суреттерге сүйене отырып, сурет бойынша әңгіме құрай алады; тіл байлығын молайтады. Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Өнердің бастау алуы қандай ерекшеліктерге ие болды. Заманауи өнер түрімен салыстыру. Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Заманауи натюрморт жанрымен ежелгі натюрморт жанрының айырмашылығы неде? Неліктен өлі табиғат деп аталады ? Жазылым бойынша ұсыныстар Кескіндеме өнерінің жанрларына түсіндірме беру.
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Алдыңғы оқу | Жай натюрморт туралы мәліметтер. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған тапсырмалар | Мақсаты | Дерек- көздер | |||||
Таныстырылым 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушыларды бейнелеу өнерінің жанрларымен топқа бөлу. «Серпілме сұрақтар» әдісі арқылы өткен сабақтарды қайталау. Ой-шақыру.Арифметикалық ойын. Ойынның шарты (3 мин беріледі) Парақ ал, кестедегі сандарды өздеріне тиесілі әріптермен бірге өсу ретімен жазып шық. Не шықты ? Алғашқы дұрыс тапқан 3 оқушыға ұпай беріледі | Ұйымдастыру, сабаққа қызықтыру, жылы атмосфера қалыптастыру Оқушыларды бейнелеу өнерінің жанрларымен (натюрморт,портрет, пейзаж) топқа топтастыру; Сабақ тақырыбымен танысу | ||||||
Негізгі бөлім 5мин Шығармашылық жұмыс 15 минут
5 минут Қорытынды. 5 минут
| Жаңа сабақты түсіндіру Оқушыларға қойылатын талаптар: Оқушыларға заттар мен бұйымдардың көлемін салыстырып, бояу түстеріне көңіл бөлдіртіп талдау жасату. Формативті бағалау: критерийлер арқылы бағалау. Түр мен түске байланысты мақал -мәтел Жаңылтпаштар айту
Формативті бағалау: топтық бағалау Сабақ соңына қарай оқушының жұмысына талдау жасап, бағалау. 1.Топ ішінде көрме ұйымдастыру 2.Топ ішіндегі ең үздік деген жұмыстарды ортаға салып түстердің мағынасын түсіндіреді 3.Топтар баға береді | Сұрақтардың жауабы: Жекелей, жұптаса, топтаса жұмыс жасау арқылы меңгеру. Сабақтың жалпы мәнін -мазмұнын анықтау; Балаларды бірін-бірі бағалауға үйрету; | Плакат, маркер | |||||
Кері байланыс 5 минут
|
Бәрі түсінікті Жартылай түсінікті Түсініксіз Үйге тапсырма: Заттын өзіне қарай бейнелеу. Екі - үш заттардан тұратын натюрморт. | Қима қағаздар | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | ||||||
|
|
| ||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
| ||||||||
Исмайлова Талша Егизбаевна,
«Абылайхан ЖОМ» КММ-нің
көркем еңбек, сызу пәні мұғалімі
Мақтаарал ауданы, Мырзакент кенті